top of page

Scottish Fold Silver Shell muhteşem İSKOÇ KEDİSİ prensesimiz.

Prenses PINKY

Scottish Fold ( İskoç Kedisi )

Dişi Kedim Prenses Pinky Kedizade

Rengi: Silver Shell  

Scottish Fold kedilerin en güzel dişi prensesi. 

Anne : Scottish Fold Golden 

SFS ny 25

Baba : British Shorthair Silver

BRI ns 11 

Safkan full LO şecereli ve full aşılı 

Karakteri : Scottish Fold kediler için dünyanın en güzel rengi silver shell. Yemyeşil gözleri ile mükemmel bir İSKOÇ anne. İnsan odaklı. Karakter genetik olarak bebeklerine aktarıldığı için bebeklerimizde annemiz gibi sevgi dolu olmaktadır. Sakin mizaclıdır. Asla kavga etmez. 

 

Scottish Fold kedi genel özellikleri :

İskoç Kedileri sakin, sesiz ve küçük mırıltılarla tepki veren kedilerdir . İnsanlarla ilişkilerinde oldukça sosyal ve ev yaşantısına uyumlu kedilerdir. Ev yaşamına uygundurlar. Diğer petlerle geçimleri mükemmeldir.

Her şeyden önce eğer evinizde bir çocuğunuz var ise en yakın arkadaşı çocuğunuz olacaktır. Küçük bir topla saatlerce oynayacak sevince sahiptirler. 

Scottish Fold bakımı :

İskoç Kedileri diğer bazı ırklara göre az tüy döken kedilerdir. Haftada bir bir fırça ile tarayarak ona hem masaj keyfi yaşatabilir hemde tüy dökümü en aza indirgeyebilirsiniz. Sağlık konusunda beslenmesi ve zaman ve hava şartları uygun olduğunda güneşlenmesine izin vererek D vitamini almasını sağlayabilirsiniz. Ekstra  Lysine takviyesi ile ona en uygun beslenmeyi sağlayabilirsiniz. Lütfen sayfamızda Kedipedia ve linkleri uygun zamanınızda okuyunuz.

Scottish Fold kedi Prenses Pinky 'nin Yavruları :

Kibar prensesimizin biblo gibi bebek yüzlü ve harika sıkı kapalı bebekleri olmaktadır. Scottish Straight bebekleri ile scottish fold bebeklerinin arasında ki tek fark kulakların Staight kedilerde dik kulak, Scottish Fold yavrularında ise kırık , kıvrık,yatık kulaklı olmasıdır. İnternette yapılan arama kelimelerinde KULAKSIZ KEDİ olarak arayan kedi severler olmasına rağmen :))) bu kedilerin kulakları vardır . Kulaksız kedi olmaz :) Ancak  kulakları Scottish Fold kedilerin normal bir kediye göre oldukça mini miniktir. Sevimli ifadeyi yüzlerine veren kulak şekli ama en çok yüz şekillleridir. 

bottom of page