top of page

Cins ve safkan Scottish Fold & British Shorthair kedi ırkları ülkemizin en popüler ırklarıdır. Scottish Fold ve British Shorthair ırkları ile ilgii sorularınız ve öğrenmek istediklerinizle ilgili bir site hazırlamaya çalıştık. Sitemizde tüm kediler safkan ve en önemlisi Türkiye'nin en özel ve güzel uluslararası standartlarda kedi ve yavrularıdır. Güzellik kadar kan hattı bizler için en önemli özellikleri dir.

Scottish Fold & British Shorthair kedi kan hattı ne demektir ?

Scottish Fold & British Shorthair kedilerde kan hattı üstünlüğü uluslararası standartlarda özellikleri - görünüşü, renkleri, kürk uzunluğu anatomisi karakteri vb - tüm konularda genel olarak üstün doğan bebekleri içerir. Genetik hastalıklar görülmez . Görülme oranı çok düşük yada yoktur. BU yılların tecrübesi ve takibi ile söz konusu olur. Yeni üretime başlayan kişilerin yıllar içerisinde doğan bebekleri takip etmeleri ve doğumları eşleşmeleri iyi gözlemlemeleri gerekir. Çünkü en iyi kan hattından kedileriniz olsa dahi eşleştirmelerde bu kediler birbirine uyum sağlamayabilir.

Bu sebeple Scottish Fold yada British Shorthair üretim olayı çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Üreticilik yapmayı istemeniz durumunda en özel bilgilerimizi sizlerle paylaşmamız için bizi çekinmeden arayınız.

 

Scottish Fold & British Shorthair kedi özellikleri ?

Scottish Fold & British Shorthair kedilerde ırksal olarak en önemli özellik şahsi fikrim kürk yapısıdır. Scottish Fold & British Shorthair kedilerde kürk peluş bebek battaniyelerini andıran tek kat ancak çok çok sıkıdır. Genellikle sevimli yüz şekilleri ile TÜrkiye'de en popüler ırklar arasında 1. sırada Scottish Fold 2. sırada British Shorthair gelir.

Scottish Fold & British Shorthair neden tercih edilir ?

Scottish Fold & British Shorthair kedilerin bu kadar popüler olmasının en büyük sebebi Scottish Fold kedilerde görünüşüdür. Yine Scottish Fold ve British Shorthair kedilerinin popüler olmasının en büyük sebebi bakımlarının kolay oluşudur. Scottish Fold yada British Shorthair bir kediyi tüy dökümü mevsimleri hariç hiç taramasanızda taranmayı gerektirmez. Ancak kediniz mutsuz ve huzursuz bir ortamda ise yada iç parait uygulamaları zamanında yapılmamış ise yada bir hastalık döneminde ise ve en kötüsü doğru mamalar ile beslenmiyorsa tüy dökümü çoğalacaktır. 

Scottish Fold & British Shorthair hangi mama ?

Scottish Fold & British Shorthair kedilerin özellikle sağlıklı gelişimi tüy dökmemesi için profesyonel bir kuru mama önerisi yazılarını her yerde okumuşsunuzdur. Ancak bu mama markaları hangisi kafanız karışmış olmalı büyük ihtimalle. İlk olarak kedinizi satın alma yada sahiplenme durumunuzda muhakkak üreticisi yada satın aldığınız petshop ise muhakkak verdikleri kuru mama markasını öğreniniz. Komik ama birçok üretici yada satıcı diyeceğim basit mama ile besler ancak sorduğunuzda en pahalı mama isimleri verir. Eğer üreticiniz dürüst biri ise direkt kuru mama hangi marka ismi verdi ise kediniz gelmeden onu temin ediniz. Yada satın alma yaptığınız yere güveniyorsanız.

Diyelim ki doğru bir mama ismi vermediler. Muhtemelen yavru satın alma sonrasında evinize geldiğinde ishal sorunu yaşayacaksınız. Her ishal bulaşıcı viral bir hastalık belirtisi değildir. Genellikle minik kedilerde mama geçişi çok zor bir süreç. Paniklemeyin. Öncelikle veteriner hekimlere ziyaret önereceğiz.

Ama diyelimki veteriner olmayan bir yerde ikamet ediyorsunuz. Yapmanız gereken kedinize lifli haşlanmış tavuk göğsü bir öğün vermeniz sonrasında tabağında kuru mamamızı tutuyoruz. Mama her zaman dolu olsun ve yanında temiz suyu.

Kedim İshal ne yapmalıyım ?

Kediler için prebiyotik macunları vardır. Her ihtimale karşı evinize Scottish Fold British Shorthair yavrunuz yada Scottish Fold British Shorthair kediniz gelmeden önce alın lütfen. Vermeniz yada ishal değil ama yinede almalımıyım sorusunu duydum sanki :)) Alın, kediniz ishal olmasada asla zarar vermez korkmayın :) Normal zamanda da kediler için prebiyotik vermeniz onların bağışıklık sistemini destekleyecektir aynı insanlarda olduğu gibi. Google aramaya kedi prebiyotik macun yazın çıkan ürünlerden tercih edin.

https://www.google.com.tr/search?q=kedi+prebiyotik&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiG7_q91r_ZAhWaF8AKHRNrDPgQ_AUICigB&biw=1517&bih=707#imgrc=EYEomVtKjjrtaM:

Size arama linkini özellikle vermek istedim :)

Scottish Fold & British Shorthair Kuru Mama Markası Önerisi

Önemli : Asla ve asla kedinize süt vermeyin hazır bu kadar yazmışken bunuda eklemek istedim. Olaki ileri aylarında vermek istediniz kaliteli kedi anne sütü markalarından alıp kullanmanızı özellikle öneriyoruz.

Çok uzattım :)) Ama biz kuru mama markası önerisi olarak size kullandığımız mamayı önerebiliriz. Royal Canin kitten kullanıyoruz. Büyük kedilerimizde Matisse Kitten kullanıyoruz. Ben mamalarda büyük küçük ayırımına karşıyım. Diyelim 2 yaşında bir çocuk 1 dilim et yiyebilirken 30 yaşında bir birey  4 dilim yer ama sonuçta büyükkende küçükkende yer sonuçta :)) Besin değeri kitten mamalar gelişimi destekleyici daha değerli içeriğe sahip .  Birçok organın ve fizyolojinin dengeli olmasının en büyük etkeni. Kilo falanda almıyorlar :) Kediniz evinizde özgür dolaştığı müddetçe kilo kontrolü sorunu asla yaşamazsınız deneyimle sabittir biz yaşamadık. 9 yaşında kedimiz var asla ve asla idrar sorunu yada kalp aşırı kilo vb hiçbirini yaşamadık. Allahta yaşatmasın. Bu sebeple tüm kalbimle size deneyimlerimizi aktarmak istedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

bottom of page