top of page
WCF & DKED
International Cats Show  * 2015
WCF & ALMANYA  
Deutsche Edelkatze V.e  *06.2015

KEDİ PERİSİ ALMANYA'DA

WCF Presidenti Mrs. Anneliese Hackman'ın başkanlığını yaptığı DEutsche Edelkatze E.v 'nin düzenlediği dev organizasyonda ülkeizi temsilen katıldığımız ve bizim içinde güzel bir tatil niteliğinde geçen yarışmadan bol kupalarla dönmenin keyfi :)) hakikatten anlatılamaz. 

Gururdan ziyade yıllarca verdiğim emek ve bilginin geri dönüşü bunu söyleyebilirim. Ben safkan ırklara gönül vermiş ve dünya standartlarında kedi üretimini 6 yıldır büyük keyifle kendimizi geliştirerek devam ediyorum. Bilginin sonu yok , bende araştırmayı ve bilgiyi çok seviyorum.

Türkiye'nin ilk WCF resmi üyesi DKED Dünya Kedi Irkları derneğinin 3.4. International Cats Show İstanbul yarışmasında WCF President kurucu ve başkanı Mrs. Anneliese Hackman ve sevgili Mrs. Tatjana Cernova ve Mr. Dieter Maister  ile muhteşem bir organiasyona  yine ev sahipliği yapmış bulunuyoruz. 

Bu profesyonel ekip ve hakemlerin kedilerimiz için övgü dolu değerlendirmeleri ve bol kupalarımız ile gurur duyuyoruz. Katılan tüm kedilerimiz Best & Best in Show & ve elbetteki yine BARON Best of Best BOB seçilerek bizleri gururlandırmıştır. 

KEDİ PERİSİ ve Uluslararası Kedi Irk Yarışmaları ! 

 

Biz dünyaya ülkemiz kedi severlerini tanıtmayı MİSYON edindik. Amacımız ülkemizde dünya satandartlarında ırk kedileri üretmek ve en sağlıklı şekilde aileler ile buluşturmaktır. 

 

Türkiye'de profesyonel ilk Türk cattery & Kedi Evi Kedi Perisi ile kurucusu ve yönetimini yuruttugum ve bu derneklerimde Organizasyonunu yapmıs oldugum uluslararası sergilerden birkaç kare. Türkiye'nin ilk FIFe ve WCF derneklerinin kuruculugunu yaparak ülkemizde safkan ırk sahibi ailelerin profesyonel kedi üreticiligini dünya çapında bır arenaya tasımanın öncülügü ile birçok seyi basarmanın verdigi huzur ve mutluluk ile daha güzel günlerde kedilerimiz icin daha güzel seyler yapmayı arzuluyorum.

oldukça zorlu bu yolda bırcok üretici ve aileye destegimizde her daim sürecektir !

Kedi severlere destek amaçlı birçok organizasyona katılan Kedi Perilleri ile show turumuz devam ediyor :) Kedi sevgisi ve Kedi Severlerle ilgili Haber Türk ve atv televizyonu ile röpörtajlarımız . Eeee oğluşum

Türkiye'nin ilk WCF resmi üyesi DKED Dünya Kedi Irkları derneğinin 1.-2. International Cats Show yarışmasında bizlere büyük desteği ile öncülük ve öğretmenlik eden WCF Genel Sekreteri Mr. Andreas Möbius ve sevgili Mrs. Cornelia Hungerecker ve Mrs. Marion Maister ile muhteşem bir organiasyonda ev sahipliği yapmış bulunuyoruz. 

Bu profesyonel ekip ve hakemlerin kedilerimiz için övgü dolu değerlendirmeleri ve bol kupalarımız ile gurur duyuyoruz

ASC International cats show  *2012
WCF & DKED 
International Cats Show  * 2014

Türkiye'de profesyonel ilk Türk cattery & Kedi Evi Kedi Perisi ile Organizasyonunu yapmış olduğum uluslararası sergilerden birkaç kare. Farklı ülkelerden katılımcıları karşılayıp, ailem ile birlikte ağırladığımız muhteşem manzarası ile bir kültür başkenti olan İstanbul'da şehir turumuzdan sonra katıldığımız sergide aldığımız övgülerle birlikte, Uluslararası Hakemlerden sevgili Alfred Witch ve İrec Pushiniac'ın güzel değerlendirmeleri için kocaman teşekkürler. 

FIFe International cats show  *2011 

Yıl 2018 ve yaklaşık 10 senedir ırk kediler ve özellikle Scottish Fold & British Shorthair derken Munchkin Devon REx American Curl kediler satın aldık. Bu ırklarda uzmanlaştık. Deneyim tecrübe elbetteki önemli ama yıllar içerisinde KEDİ HAKEMİ olma yolunda ilerledik. Bu sayfaya sığamayacak kadar çok yarışmaya öğrenci KEDİ HAKEMİ olarak katılıyoruz. TÜm Kedi Irkları konusunda çok ciddi tecrübe ve bilgi sahibiyiz. 

DÜnyada çok ama çok nadir ırkları görerek ve birebir uluslararası hakemlerin öğretmenliğinde öğrendik. Artık tüm kedileri gördüğümüzde :))) ırkı hangisi diye düşünmemize bile gerek kalmıyor direkt şu kedi şu ırk diyebiliyoruz :)) Şu anda dahi Almanyada Osnabrück şehrinde yarışmada öğrenci hakem olarak bulunuyoruz ve ben can sıkıntısından bu yazıyı paylaşmak ve yazının devamını getirmek istedim. Daha yolumuz oldukça uzun ama ilk Türk kedi hakemleri olmak amacı ve hedefi bizi bu meşakkatli yolda sabırlı ve güçlü kılıyor. Hİndistan,İspanya,Almanya,Belçika,Kazakistan ve birçok ülkeye öğrenci HAKEM olarak katıldık kedilere bakış açımız oldukça değişti :)

Yavrularımızı da profesyonel olarak inceliyoruz :))) Kendi kendimizi acımasız eleştirdiğimize emin olabilirsiniz. 

Hedefimiz ırkın en mükemmel kedilerini üretmek bu konudada TÜrkiye'nin en iyisi ve dünyadaki sayılı isimlerden olduğumuza eminiz. Saygılarımla :)

Yasemin Hocaoğlu & Kedi Perisi 

YIL 2018 :) Onlarca yarışma ve ülkede idik

bottom of page