Kırık Kıvrık hatta 4 kulaklı kediler

Kırık * Kıvrık * hatta 4 kulaklı kediler

Öne kıvrık yatık kulakları ile Scottish Fold ( Lop ears ) kedileri biliyoruz. Tam tersi arkaya kıvrık American Curl ( Curl Ears) biliyoruz ancak 4 kulaklı yada kulaklar tamamen açık minik tilkilere benzeyenleri yüzyıl başından itibaren sosyal medyada görüyoruz.

Ekstra kulaklar yada farklı kulak şekilleri kedilerin duyma işlevine ekstra bir etki etmez.

Ekstra kulaklarda diğer kulakları gibi kafatasının tabanına konumlu olup,

Bunlar bir doğal genetik mutasyonun sonucudur.

Çok kulaklı kediler nadirdir, ancak duyulmamıştır. 2004 yılında, iki ekstra kulağı olan altı aylık bir kedi Almanya'daki bir hayvan barınağında kabul edildi ve aynı yıl Rus medyası, bir yavru kedinin yedi kulağı ile doğduğunu bildirdi. Daha öncesindede farklı kulaklara sahip kediler tarih boyunca görülmüştür.

Orjinal Resimler telif hakkına tabi olduğu için aşağıdaki videolarından canlı görmeniz mümkün.

Farklılıkları olan kedileri gerçekten çok sevmişimdir :))) Herbiri bir mucize görünüyor gözüme. Bu itici gelmemeli çünkü fold kedininde kulakları ilk zamanlar insanlara farklı gelmişti. Yada American Curl kedilerde yada bir REx kedilerin kıvırcık kuzu kürklerinde :)) Bende 4 farklı ırk var.

Scottish Fold

American Curl

Devon Rex

Munchkin

Onları görmek bile bana büyük keyif veriyor. Allahın yarattığı bir canlı ve çok farklılar. Nasıl güzel yaratmış herbirini. Bu sebeple benim penceremden her evcil hayvan dünya güzeli .

Yasemin Hocaoğlu

Kedi Perisi

Video 1 : https://youtu.be/UgKn5JBpQ1E

Video 2 : https://youtu.be/bkOLQam84t4

#Kedipedia #ScotishFOld #Kedi

SON YAZILAR

ARŞIV

Henüz etiket yok.

British Shorthair - Scottish Fold kedi yavruları. Sahibinden satılık İngiliz Kedisi ve Kıvrık Kulaklı İskoç Kedisi sahiplenme için fiyatları merak ediyorsanız ve kediler hakkında özellikleri bakımı ile ilgili bilgileri  öğrenmek için hoşgeldiniz. Dişi erkek yavrular blue gri beyaz mavi gözlü altın renkli British Shorthair kediler ve Scottish Fold kedileri için Türkiye'nin en güvenilir sitesindesiniz. İstanbul , İzmir, Ankara,Antalya, Denizli,ve birçok ilde onlarca yavrumuz . 

Yasmin Cats  & Kedi Perisi kedi, kediler, kedilerin, kedinin, kedilerde, kedilerle, kedilere, kedilerini, kedim, kedide, kedisidir, kediye, kediden, kediniz, kedisiyle British Shorthair yavru, british shorthair yavrular, british shorthair yavrulardan, scottish fold yavrunun, scottish fold yavrusu scottish fold secere, secereli, secerelere, secereleri, secerelerini, secerelerle

 

0507 466 4209