top of page

Kırık Kıvrık hatta 4 kulaklı kediler

Kırık * Kıvrık * hatta 4 kulaklı kediler

Öne kıvrık yatık kulakları ile Scottish Fold ( Lop ears ) kedileri biliyoruz. Tam tersi arkaya kıvrık American Curl ( Curl Ears) biliyoruz ancak 4 kulaklı yada kulaklar tamamen açık minik tilkilere benzeyenleri yüzyıl başından itibaren sosyal medyada görüyoruz.

Ekstra kulaklar yada farklı kulak şekilleri kedilerin duyma işlevine ekstra bir etki etmez.

Ekstra kulaklarda diğer kulakları gibi kafatasının tabanına konumlu olup,

Bunlar bir doğal genetik mutasyonun sonucudur.

Çok kulaklı kediler nadirdir, ancak duyulmamıştır. 2004 yılında, iki ekstra kulağı olan altı aylık bir kedi Almanya'daki bir hayvan barınağında kabul edildi ve aynı yıl Rus medyası, bir yavru kedinin yedi kulağı ile doğduğunu bildirdi. Daha öncesindede farklı kulaklara sahip kediler tarih boyunca görülmüştür.

Orjinal Resimler telif hakkına tabi olduğu için aşağıdaki videolarından canlı görmeniz mümkün.

Farklılıkları olan kedileri gerçekten çok sevmişimdir :))) Herbiri bir mucize görünüyor gözüme. Bu itici gelmemeli çünkü fold kedininde kulakları ilk zamanlar insanlara farklı gelmişti. Yada American Curl kedilerde yada bir REx kedilerin kıvırcık kuzu kürklerinde :)) Bende 4 farklı ırk var.

American Curl

Onları görmek bile bana büyük keyif veriyor. Allahın yarattığı bir canlı ve çok farklılar. Nasıl güzel yaratmış herbirini. Bu sebeple benim penceremden her evcil hayvan dünya güzeli .

Yasemin Hocaoğlu

Kedi Perisi

https://youtu.be/UgKn5JBpQ1E

Comments


SON YAZILAR

ARŞIV

bottom of page